Dokáží banky nabídnout online půjčky ihned?

Vše o www.csob.cz

Dokáží banky nabídnout online půjčky ihned?

Online půjčky ihned jsou doménou nebankovních společností. Alespoň takto to může vypadat, když člověk zajímající se o půjčku začne prohlížet internet a zkoumat nabídky jednotlivých bank a nebankovních společností, případně si pročítat různé texty na půjčkové téma (zde odkaz na giebel?). Ale skutečnost může být přesně opačná. Záleží totiž vždy na typu zákazníka, který se o půjčku zajímá. V případě spolehlivého (řádně splácejícího) klienta jsou totiž právě banky těmi nejrychlejšími poskytovateli půjček ihned. U klientů rizikových je situace přesně opačná.

Spolehlivý klient dostane kontokorent nebo kreditní kartu

Pokud je žadatel o půjčku spolehlivým klientem banky, může dosáhnout na kontokorent nebo na kreditní kartu. A to jsou ty nejrychlejší druhy půjček, které na českém trhu existují. Žádá se o ně totiž pouze jednou. Jakmile jsou schváleny a zřízeny, má klient peníze k dispozici okamžitě a naprosto kdykoliv.

V případě kontokorentu jde o povolené přečerpání účtu. Takže i když majitel na svém účtu už nic nemá, stále může nakupovat a platit. Kdykoliv. Jde tímto procesem do mínusu, který se mu úročí a který je nutné do předem stanovené doby splatit. Ve většině případů se kontokorent splatí automaticky příchodem výplaty či jiné finanční částky.

Co se kreditní karty týká, tu může její majitel využít i tehdy, když má na svém účtu ještě peněz dost. Ale chce si je třeba ponechat k jinému účelu, nebo čerpat slevu plynoucí právě z použití platební karty. Prvních minimálně třicet dní je půjčená částka dokonce bezúročná. Takže když klient splatí včas, opakované půjčky formou kreditní karty ho nejenže nic nestojí, ale čerpá bonusy z programů spojených s těmito kartami.

Rizikový klient a online půjčky ihned? Nebankovky to skousnou

Když se o půjčku zajímá rizikový klient, tedy ten, který má negativní zápis v registru dlužníků, je situace o poznání horší. Proč? Protože negativní zápis v registru dlužníků znamená, že daný člověk měl nebo stále ještě má problémy se splácením. A to není nic pro banky.

Takový člověk se prostě musí obrátit na nebankovní společnosti, které jsou většinou jedinými, co jsou ochotné půjčit i tam, kde někdy nastaly splátkové problémy. Ovšem málokdy jde o opravdu bleskové online půjčky ihned. Vždy je tu jakési zpoždění.

Vždy se totiž musí podat online nebo SMS žádost o půjčku, čekat na schválení (i když jen několik minut) a pak si jet peníze někam vyzvednout v hotovosti, případně čekat na převod z účtu poskytovatele na účet žadatele o půjčku. Ale snad se blýská na lepší časy – i nebankovky totiž začínají nabízet kreditní karty a napodobeniny kontokorentních účtů.
Náš tip: Víte, co všechno obnáší půjčky online? Čtěte na portálu Maxi-Půjčky.cz.